برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری نماز و نیایش در عجب شیر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب شیر از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری نماز و نیایش در عجب شیر خبر داد.

  "فرهاد جبارپور" هدف از برگزاری این جشنواره را حمایت، ترویج و توسعه مبانی ارزشی و متعالی فریضه اقامه نماز و نیایش،  حمایت ویژه از تولید و خلق آثار هنری و ادبی در استان با توجه مضاعف به هنر و فرهنگ اصیل و ارزشی معنویت گرا و آیینی در زمینه نماز و نیایش، ارج نهادن به مقام و منزلت نماز و جایگاه آن در اسلام، رواج فرهنگ نماز و نمازخوانی در بین آحاد جامعه مخصوصا جوانان و نوجوانان و  تعمیق ارزش ها و باورهای دینی و اسلامی با استفاده از زبان شعر و هنر عنوان کرد.

وی، موضوعات جشنواره را  توجه بیشتر به فرهنگ نماز  و آثار آن در جامعه،  نقش نماز در توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، آثار اجتماعی نماز در توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی،  نقش نماز در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آثار تربیتی نماز در توسعه فرهنگ حجاب و عفاف عنوان کرد.

جبارپور، تصریح کرد: در بخش نقاشی و خوشنویسی، آثار ارسالی باید جدید بوده و در سایر همایش ها و جشنواره ها حائز رتبه یا مقام نشده باشد و همچنین تعداد آثار ارسالی برای هر نفر بیش از ٢ اثر مجاز نبوده و آثار خوشنویسی  در دو بخش نستعلیق و شکسته نستعلیق باشد.

وی افزود: در بخش شعر، اشعار ارسالی می بایست جدید بوده و مرتبط با یکی از موضوعات جشنواره باشد، همچنین تعداد آثار ارسالی برای هر نفر بیش از ٣ اثر مجاز نمی باشد و اشعار در دو بخش فارسی و ترکی قابل قبول است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجبشیر آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را دهم اسفندماه جاری عنوان کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را تا تاریخ یاد شده به دبیرخانه جشنواره واقع در آذربایجانشرقی، شهرستان عجبشیر، اول خیابان امام خمینی(ره)، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عجب شیر  ارسال نمایند.

مهلت ارسال آثار : 95/12/10

محل ارسال آثار:آذربایجان شرقی، شهرستان عجب شیر،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عجب شیر

انجمن خوشنویسان شعبه عجب شیر

شماره تماس: 04137631003

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

Please publish modules in offcanvas position.