اعطای نشان عالی هنر به اساتید هنرهای تجسمی

اعطای نشان عالی هنر به اساتید هنرهای تجسمی
در آیین اختتامیه نهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از مفاخر این رشته تجلیل شد.
در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور وزیر ارشاد از مفاخر و پیشکسوتان رشته های هنرهای تجسمی تقدیر شد.
در رشته عکاسی از  استاد علی قلم سیاه، در رشته کاریکاتور از استاد احمد عربانی، در رشته نگارگری از استاد علی اصغر تجویدی ، در رشته تصویر سازی از استاد ابوالفصل همتی آهویی ، در رشته خوشنویسی از استاد مجتبی ملک زاده و در رشته گرافیک از استاد مسعود نجابتی تقدیر شد.

 

همچنین در این مراسم استادان گرانقدرانجمن خوشنویسان ایران غلامحسین امیرخانی و علی شیرازی نیز حضور داشتند.

* تکریم بزرگان هنر، تکریم جامعه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تکریم بزرگان هنر، تکریم جامعه است و باید به بزرگان هنری احترام بگذاریم. رضا صالحی امیری در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره هنرهای تجسمی افزود: جامعه با هنر، حیات دارد و هنر، روح جامعه است. وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه و جوانان به هنر وهنرمندان نیازمند است.
وی با اشاره به نقش دانشمندان در عرصه فناوری گفت: امروز هنرمندان در عرصه فضیلت و معرفت به جامعه درس می آموزند. وزیر فرهنگ و ارشاد افزود :ریشه های فرهنگ ایران، هنرمندان این سرزمین هستند و به تک تک شما احترام می گزاریم.وی با اشاره به سرمایه های انسانی و اقتصادی جامعه گفت: این افراد هم مولد سرمایه اقتصادی هستند و هم نماد سرمایه فرهنگی جامعه هستند.

Please publish modules in offcanvas position.